Kalibracja alkomatów Katowice

Żaden alkomat nie będzie działał poprawnie i pokazywał wiarygodnych wyników, jeżeli nie zostanie prawidłowo skalibrowany. Fachowe usługi w tym zakresie oferuje Polskie Centrum Kalibracji. Wyregulowanie alkomatu wymaga odpowiednich umiejętności i przede wszystkim specjalistycznego sprzętu, który pozwoli na dokonanie wzorcowania. Kalibracja opiera się na wykorzystaniu symulatora wydechu i pozwala na przywrócenie właściwych parametrów działania sensorom, zarówno półprzewodnikowym, jak i elektrochemicznym. Częstotliwość jej przeprowadzania zależy od kilku czynników i zostaje określona przez producenta danego modelu – może być konieczna co pewien czas (np. 6 miesięcy, raz w roku) lub po wykonaniu konkretnej liczby pomiarów (100-500). W Katowicach możesz w tym celu odwiedzić punkt odbioru alkomatów do kalibracji prowadzony przez Polskie Centrum Kalibracji.

Kalibracja alkomatu w Katowicach
Potrzebujesz fachowej porady? Zadzwoń do nas!
tel. 538 159 288

Kalibracja alkomatów Śląsk

Regularne przeprowadzanie kalibracji jest konieczne niezależnie od marki, rodzaju i ceny alkomatu. Sensory z czasem tracą właściwe parametry, a to, jak szybko się to stanie, zależy w dużej mierze od częstotliwości używania sprzętu. Jednak nawet urządzenia wykorzystywane sporadycznie potrzebują regulacji co jakiś czas. Aby mieć pewność, że wyniki, które widzimy na wyświetlaczu, w żaden sposób nie są przekłamane, powinniśmy w odpowiednich odstępach czasu zgłaszać się do specjalistów, którzy dokonają wzorcowania i kalibracji. Na Śląsku warto postawić na usługi Polskiego Centrum Kalibracji – urządzenie można wysłać pocztą lub za pośrednictwem paczkomatu do siedziby firmy lub odwiedzić punkt odbioru alkomatów do kalibracji w Katowicach.

Alkomaty Katowice - sklep

Zakup alkomatu nie jest sprawą tak prostą, jakby się to mogło wydawać – i dotyczy to nie tylko profesjonalnych urządzeń wykorzystywanych w zakładach pracy, na imprezach masowych czy w policji, ale również tych do użytku prywatnego. Sprzęt, który kupić możemy w popularnych „sieciówkach”, zwykle nie daje nam żadnej gwarancji poprawności pomiarów. Dlatego warto zamawiać alkomaty w sklepach, które specjalizują się w ich sprzedaży, oferują urządzenia od renomowanych producentów znanych na rynku od lat, a dodatkowo proponują usługi związane z fachową kalibracja, która potwierdzają odpowiednim certyfikatem. Przykładem takiego sklepu z całą pewnością może być Polskie Centrum Kalibracji – odpowiednio przeszkoleni pracownicy dodatkowo mogą doradzić w kwestii wyboru odpowiedniego modelu.

Alkomaty Katowice - cena

Ceny alkomatów wahają się zwykle od kilkudziesięciu złotych do kilku tysięcy w zależności od modelu. Na użytek prywatny można bez problemu postawić na tańsze urządzenie, które, choć nie ma wielu opcji, gwarantuje rzetelny pomiar i dokładne, wiarygodne wyniki. Droższe modele zwykle przeznaczone są do zastosowań profesjonalnych, w policji, firmach ochroniarskich, barach, podczas imprez masowych czy w zakładach pracy.

Kalibracja alkomatów Katowice opinie

Oddawałem alkomat do kalibracji w punkcie odbioru w Katowicach. Miła profesjonalna obsługa, sprzęt wyregulowany doskonale. Polecam bardzo!


Leszek

Używamy z mężem alkomatu sporadycznie, ale znajomi poradzili nam, że mimo to, trzeba go co jakiś czas kalibrować. Wysłałam sprzęt do Polskiego Centrum Kalibracji pocztą, był gotowy po kilku dniach. Wszystko przebiegło sprawnie.


Iza

Jeżeli potrzebna jest fachowa kalibracja alkomatu na Śląsku – to tylko w Polskim Centrum Kalibracji. Pracuję w firmie ochroniarskiej i nasz sprzęt zawsze trafia tam właśnie do regulacji, zawsze wszystko działa potem perfekcyjnie.


Adam

Sprawdź gdzie kalibrujemy alkomaty w Katowicach!

Lokalizacja:
ul. Mielęckiego 10 lok 503, I piętro
40-013 Katowice
Numer telefonu:
tel. (32) 700 91 52
tel. 538 159 288